in

8. krog: Koper – Celje 0:1

Celjani so derbi začeli odlično, hitro so pritisnili na vrata Jana Koprivca, ki je imel v uvodnih minutah ne malo dela, med drugim se je moral dvakrat dobro izkazati po strelih z razdalje.

V 16. minuti je pritisk štajerskega kolektiva vendarle obrodil sadove: Žan Karničnik je z natančno globinsko podajo po sredini našel Maria Kvseića, ki si je žogo najprej zaustavil z levico, nato pa z diagonalnim strelom z desnico zadel malo mrežico Koprivčevih vrat. 0:1.

Mlinarji z dna na kar šesto mesto
Prva nedeljska tekma se je odvila v Domžalah, kjer so Radomlje uradno gostile svoje sosede Domžale. Sosedski obračun je bil odločen v prvem polčasu, v katerem je bil že postavljen končni izid 3:1 za mlinarje, ki so skočili z zadnjega na kar šesto mesto in pri tem prehiteli tudi goste. Radomljane je v 19. minuti v vodstvo s prvoligaškim prvencem popeljal Ivan Krolo, ko je malce z leve strani in preusmerjeno žogo premagal Gašperja Tratnika. Domžalčani so hitro odgovorili, ko je po preigravanju z 20 m pod prečko udaril komaj 17-letni Luka Topalović.

Oliver Bogatinov je dobil dvoboj z Dušanom Kosićem, po katerem imajo Radomlje dve točki več od Domžal. Foto: www.alesfevzer.com

Gol in vratnica Da Cruza, ki pa se je poškodoval
Mlinarji so drugič povedli v 32. minuti, ko je po podaji z leve strani pred golom spretno do strela prišel pri hrvaški Gorici izposojeni 21-letni napadalec Caio Da Cruz. Brazilčevemu zadetku je sledil še en lepi gol z razdalje: Dejan Vokić je s slabih 20 m zadel pod prečko. Da Cruz je v sodnikovem dodatku zatresel še prečko. V nadaljevanju so bile Domžale brez ideje in so zaman iskale drugi gol priključka. Radomlje so nasprotno stopile s plina, zlasti po poškodbi Da Cruza so samo še čakale na uradno potrditev druge zmage v sezoni.