in

Atletico – Feyenoord 1:2 (Hancko 34.)

Ob 18.45 sta se začeli tekmi Atletico – Feyenoord in Antwerp – Šahtar Doneck.

Oblak branil, a premagal ga je lastni branilec

Feyenoord je v uvodnem krogu doma z 2:0 premagal Celtic, medtem ko je Atletico le remiziral pri Laziu. Foto: Reuters

Atletico in Oblak sta bila šokirana že v 7. minuti in to z avtoglom po obrambi slovenskega vratarja. Feyenoord je začetno posest žoge pretvoril v vodstvo, potem ko je strel Uede iz bližine sicer Oblak ubranil, a odbita žoga se je nato od branilca Maria Hermosa odbila Škofjeločanu v glavo in nato v gol. V 12. minuti je Alvaro Morata zatresel mrežo gostov, a iz prepovedanega položaja, je bila prva sodniška ocena, ki pa jo je VAR spremenil v izenačenje 1:1.

Po dobre pol ure so Nizozemci udarili drugič. Po podaji iz prestega udarca je David Hancko prehitel vso obrambo Atletica, prvi strel je Oblak ubranil, a odbitek je osrednji branilec spremenil v vodstvo Feyenoorda z 2:1.

Preostalih šest srednih tekem 2. kroga Lige prvakov se bo začelo ob 21.00, pri čemer bo ne samo slovenska pozornost usmerjena na Saško, kjer RB Leipzig gosti Manchester City.