in

Bayern – Manchester United 2:0

Jude Bellingham je osrečil navijače v Madridu. Foto: Reuters

Sorodna novica
Leipzig s tremi goli do treh točk, Kampl podal za 2:1, Šeško postavil izid tekme

Španci so bili veliki favoriti, to so pokazali tudi na zelenici, saj so bili boljši nasprotnik – a vsa dominantnost in nenehno obleganje berlinskih vrat v rednem delu srečanja nista obrodila sadov. Resda so bili nekajkrat zelo blizu zadetka – dvakrat so stresli okvir vrat -, vendar tako želenega zadetka, jim ni uspelo doseči.

V prvem polčasu je najlepšo priložnost zapravil Joselu, ki je v 6. minuti z glavo žogo poslal mimo vrat, v nadaljevanju je bil vratar Uniona Frederik Ronnow ves čas pod pritiskom, v 63. minuti je poskrbel za potezo večera, ko je nevaren strel Rodryga odbil v levo vratnico.

Ko je že kazalo, da se bosta ekipi v španski prestolnici razšli brez zmagovalca, je Berlinčane pokopal Jude Bellingham. Po strelu z razdalje se je žoga v kazenskem prostoru od Paula Jaeckela odbila naravnost do njega, iz bližine ni imel težkeg dela za eksplozijo navdušenja na Santiagu Bernabeuu.

Sicer pa sreda ponuja še nekaj izjemno zanimivih obračunov. Na Allianz Areni se bosta udarila stara znanca Bayern in Manchester United, Arsenal na Emiratesu gosti PSV iz Eindhovna, italijanski prvak Napoli gostuje na Portugalskem pri Bragi, Inter v San Sebastianu pri Real Sociedadu.