in

Cedevita Olimpija do četrte zaporedne superpokalne lovorike

V superpokalu, ki ga prirejajo od leta 2003, sta se tradicionalno srečali najboljši ekipi prejšnje sezone, Cedevita Olimpija (državni in pokalni prvak) je Helios (v obeh najpomembnejših tekmovanjih je bil v lanski sezoni drugi) je zmagala s 76:59. Foto: www.alesfevzer.com

Z 21 točkami je bil najboljši strelec Luka Ščuka, ki je s svojo peto trojko v 37. minuti Olimpiji priboril 13 točk prednosti (70:57). Ščuko so izbrali tudi za najboljšega igralca tekme.

Ob polčasu je bilo 41:34, Kansai Helios pa se je v tretji četrtini močno približal, a je po trojki Jake Blažiča ob koncu 30. minute Olimpija v zadnjo četrtino krenila z desetimi točkami zaloge (59:49).

To je četrta zaporedna superpokalna lovorika Cedevite Olimpije, skupaj pa dvanajsta. Domžalčani superpokala še niso osvojili, štirikrat jih je (vključno z današnjo tekmo) ustavila Olimpija, enkrat Krka.