in

Cedevita Olimpija – Mega (2. četrtina)

Uvodna preizkušnja nove regionalne sezone za zmaje prihaja le nekaj dni za tem, ko so v Kranju na obračunu slovenskega superpokala s Kansai Helios Domžale osvojili svojo prvo lovoriko sezone.

Ekipi sta se v sezoni 2023/24 enkrat že pomerili med seboj, in sicer na tekmi za razvrstitev od petega do osmega mesta na Superpokalu Lige ABA v Podgorici. V Morači je semafor 19. septembra kazal 88:75 v korist Mege. Slednja si je občutnejšo prednost priigrala v zaključku prve četrtine, nato pa se je začel neuspešen lov Ljubljančanov na preobrat.

Sorodna novica
Pianigiani: Zaradi različnih razlogov še nismo pripravljeni na takšno raven

“Pred nami je zahtevno obdobje, saj so v regionalnem tekmovanju in v Evropskem pokalu takoj na začetku pred nami težke tekme. Že na Superpokalu Lige ABA v Podgorici smo videli, da je Mega odlično pripravljena na začetek sezone. S treningi so naši tekmeci začeli že v juliju, zato so do zdaj, za razliko od nas, že uspeli vzpostaviti svojo identiteto, in igrajo samozavestno, hkrati pa igralci zelo dobro poznajo drug drugega. Obenem lahko na seznamu igralcev Mege najdemo kar nekaj zanimivih igralcev, ki bodo v kratkem postali zvezde. Zavedamo se, da je pred nami zahtevna preizkušnja, zato moramo igrati borbeno in z veliko želje, ter na domačem parketu dati vse od sebe, da pridemo do zmage,” je pred sobotno tekmo povedal italijanski strokovnjak na klopi Ljubljančanov, Simone Pianigiani.

Dewayne Stewart je z dvema zaporednima trojkama vodil zmaje do prednosti z 8:4. Ko je zadel še Jaka Blažič za 12:6, je gostujoči trener vzel minuto odmora. Zmaji so hitro povedli z dvomestno prednostjo (21:10). To so brez težav ohranjali (29:19). Tudi v drugi četrtini so zmaji blesteli, vodili so za 18 točk (56:38).