in

Cedevita Olimpija po skoraj dveh mesecih zmagala v Evropskem pokalu

Jaka Blažič in soigralci so igrali zadnjo letošnjo tekmo v Evropskem pokalu. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Olimpija je dobro odprla tekmo, povedla z 11:5 in v 6. minuti vodila z 19:10. Edo Murić je do tedaj zbral osem točk in ukradel dve žogi. Murić je nato s svojo tretjo trojko prednost povišal na +10 (22:12), toda do konca prve četrtine so se gostitelji približali na 22:24, potem ko so bili v zadnjih treh minutah trikrat uspešni izza črte, med drugim tudi tik pred sireno, ki je označila konec uvodnih desetih minut.

V drugi četrtini je Valencia prvič na tekmi povedla (25:24), največ pa je vodila štiri minute pred koncem prvega polčasa, ko je bilo na semaforju 39:32. Yogi Ferrell je s trojko znižal na 39:37, izid po polovici tekme 44:43 pa je z zabijanjem ob sireni postavil Zach Auguste. Murić v drugi četrtini ni dosegel nobene točke. Razmerje v skokih ob odmoru je bilo 17:16.

V tretji četrtini je Olimpija s trojko Jake Blažiča povedla z 52:47, Ferrell pa je s petimi zaporednimi točkami povišal na 57:47. Alen Omić je sklenil delni niz 12:0 za vodstvo z 59:47. Gostitelji so odgovorili s trojkama Sama Van Rossoma, Mike Tobey pa je z novim uspešnim metom izza črte znižal na 56:61. V nadaljevanju je razlika znova narasla na +9 (56:65 in po trojki Jacoba Pullena na 59:68), po treh četrtinah pa je bilo 64:70. Klemen Prepelič je dosegel zadnjih osem točk Valencie v tem delu igre, kar so bile sploh njegove prve točke na tekmi.

V zadnji četrtini je Auguste z dvema atraktivnima košema zadel za vodstvi Olimpije s 76:66 in 78:69. Prepelič je s trojko znižal na 75:80, vendar so se gostje hitro zbrali in se znova odlepili. Ko je slabo minuto in pol pred koncem Omić prednost povišal na +15 (93:78), je bila tekma odločena. Najboljši strelec Ljubljančanov je bil s 24 točkami Blažič.

Edo Murić je 11 od svojih 15 točk dosegel v prvem polčasu. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Valencia s slovenskima reprezentantoma Prepeličem in Tobeyjem, ki je še lani igrala v Evroligi, je sicer med glavnimi favoriti za končno slavje v Evropskem pokalu. Trenutno je pri izkupičku štirih zmag in treh porazov.

Slovenski prvaki so do zdaj trikrat zmagali in petkrat izgubili. Dvig forme so nakazali že z dvema zaporednima zmagama v Ligi ABA.

Golemac se želi okrepiti še z enim “dobrim igralcem”