in

Maribor − Koper 0:1 (Nkada 40.)

V uvodne pol ure so gledalci spremljali slabo tekmo brez pravih priložnosti. Nato je le sledila sprememba izida. V 40. minuti so Koprčani povedli z 0:1, zadel je Timothe Nkada, ki je na zelenico prišel v 29. minuti namesto poškodovanega Andraža Ruedla. Francoza je z leve strani z dolgo podajo lepo našel Maks Barišić, Nkada pa je iz bližine vrat na desni strani zatresel mrežo. V obrambi Maribora je bil Icuki Urata prenizek.

V Ljudskem vrtu je bil zelo buren teden. Josip Iličić bo do preklica vadil po samostojnem, klubskem programu in ga ne bo med kandidati za nastop na naslednjih tekmah.

Glede na derbi v Stožicah je trener Maribora Damir Krznar opravil šest sprememb v začetni enajsterici. Behar Feta, Xhuliano Skuka, Marko Božić, Aljaž Antolin, Icuki Urata in Nemanja Mitrović so v prvi postavi.

Po uspešnem okrevanju sta na klopi Hilal El Arabi Soudani in Marko Kolar, na seznamu poškodovanih ostajata kapetan Martin Milec in Arnel Jakupović, izven kadra je Ishaq Rafiu.