in

Norvežanke po delnem izidu 7:1 gladko do polfinalne vstopnice

Ruske rokometašice niso našle odgovora na silovite napade Norvežank v drugem polčasu. Foto: EPA

Norvežanke so bile preprosto boljše tekmice, vodile so tako rekoč vso tekmo, nazadnje je bil izid izenačen pri 2:2 v uvodnih minutah obračuna. Odtlej so vselej razmeroma mirno nadzirale potek srečanja.

Rusinje so se sicer v drugem polčasu dvakrat približale na dva gola zaostanka (21:19 in 22:20), a je Skandinavkam nato uspel delni izid 7:1, po katerem dvomov o zmagovalkah ni bilo več.

Z devetimi zadetki je bila najučinkovitejša rokometašica na tekmi Norvežanka Nora Mork, dva manj je dosegla rojakinja Sanna Solberg-Isaksen. V ruski izbrani vrsti so po štiri zadetke dosegle Jelena Mihaljčenko, Antonina Skorobogačenko in Julija Markova.