in

Polom Heliosa na odločilni tekmi v Čačku

Po porazu na prvi kvalifikacijski tekmi za uvrstitev med jadransko elito so se Domžalčani nasprotniku na drugem obračun dobro zoperstavili in slavili s 107:101. Serijo so izenačili na 1:1, o potniku v Ligo ABA je odloča današnji obračun v Čačku. Ta je zasluženo pripadel Borcu.

Borac je povedel s 5:0, Domžalčani pa so jih hitro ujeli (5:4). S trojko je odgovoril Diante Baldwin (8:4). Helios je s serijo 0:4 izenačil (8:8). Pri Borcu je bil razpoložen Baldwin, ki je zadel trojko, a tudi pri Heliosu je bil pri metu za tri uspešen Mahkovic za novo izenačenje (16:15). Sledila je nova serija Borca s 4:0 (20:15).

Gostitelji so prednost na začetku druge četrtine povišali na +7 (26:19). Borac je višal prednost in povedel je z dvomestno prednostjo (31:21). Baldwin je vztrajno polnil koš Heliosa, Borac je vodil za 12 (36:24). Helios je odgovoril z delnim izidom 0:8 (36:32).

Tretja četrtina je pripadla Borcu, ki je na krilih Hunterja Halea, ki je dosegel 17 točk v tem delu igre, povedel za 23 točk (57:34). Strelski mrk Heliosa je prekinil Luke, a na drugi strani je svojo peto trojko zadel Hale (60:37). Borac je še rešetal domžalsko mrežico, ob koncu tretje četrtine je vodil že za 31 točk (70:39).

Prednost Borca je na uvodu zadnje četrtine znašala že 33 točk (74:41). Petnajsto trojko Borca je zadel Baldwin in Borac je vodil že za 39 točk (85:46). Hale je zadel svojo sedmo trojko za +43 (93:50).