in

Prvi večni derbi sezone: Olimpija – Maribor 0:0

Trenutni izid je 0:0.

Sanjski prvi polčas Slatičanov

Uvodna tekma 8. kroga je Aluminij – Rogaška je prinesla prvo prvoligaško zmago letošnjih novincev, ki so na derbiju začelja lige z dna splezali na 8. mesto. Gostje so povedli že po stotih sekundah. Žan Flis je podal dolgo žogo globoko iz svoje polovice, v kazenskem prostoru pa je žogo sprejel in spretno pod prečko udaril Antonio Majcenić.

Po manj kot četrt ure igre so Slatinčani vodili že z 2:0. Po hitrem prenosu igre na nasprotno polovico je Žan Benedičič z visoko podajo našel Nejca Gradišarja, ki je s strelom iz prve prišel do svojega prvoligaškega prvenca. Pred odmorom je Rogaška prišle še do najstrožje kazni, ki jo je Bojan Mertik potrdil po dolgem ogledu VAR-a. A ob strelu Miljanića se je proslavil domači vratar Samo Pridigar, ki je ubranil 11-m.

V drugem delu je Aluminij prevzel pobudo, ki jo je kronal v 77. minuti, ko je po kotu in zmedi v gostujoči obrambi iz bližine zadel rezervist Poljak Daniel Skiba. Do konca ni bilo več sprembe izida in Rogaška se veseli prvih treh točk v sezoni.

Mura prva zadela, nato ostala brez izključenega Sadriuja
Na drugi sobotni tekmi sta se Mura in Bravo razšla brez zmagovalca (1:1). Bravo, ki se je dolgo mučil z igralcem več in ni našel prave poti do vrat tekmeca, sta rešila rezervista – podajalec Rok Maher in strelec Luka Štor. Bravo je zdaj pri 11 točkah in ostaja v stiku z vrhom lestvice, soboška ekipa pa za njim zaostaja za štiri točke. Mura je odločneje začela tekmo, to pa jo je nagradilo v šesti minuti, ko je zadel Roko Jurišić malce z leve strani. Žoga je presenetila Matijo Orbanića v Bravovih vratih, saj je letela mimo številnih nog. Toda v 11. minuti so domači na igrišču ostali le z deseterico, izključen je bil Leard Sadriu, potem ko je kot zadnji igralec malce odrinil Mateja Poplatnika, ki je ob tem padel.

Štor matiral Mihelaka za končnih 1:1
Sobočani kljub igralcu manj tekmecem niso pustili pravih akcij. V 29. minuti pa je vendarle do strela z 20 metrov prišel Nemanja Jakšić, a je meril premalo natančno, štiri minute zatem pa se je izkazal Klemen Mihelak po prostem strelu Martina Pečarja z dobrih 20 metrov.
Malce pozneje je Emir Saitoski na drugi strani poskusil v kazenskem prostoru, toda žogo je poslal točno v Orbanića. Bravo je drugi polčas začel nekoliko napadalneje, v 54. minuti je imel Poplatnik priložnost za izenačenje, vendar je Bravov napadalec preslabotno streljal.
Sledilo je še nekaj bolj vročih trenutkov, eno lepših akcij pa je v 74. minuti z malce premalo natančnim strelom v dvoboju ena na ena z vratarjem zaključil Amadej Maroša.

V 79. minuti pa so Ljubljančani le izenačili. Rok Maher je podal dolgo žogo v kazenski prostor, kjer je z glavo spretno streljal Luka Štor in matiral Mihelaka za 1:1. Murin vratar pa je v 94. minuti obranil nevaren strel Maherja z glavo ter preprečil preobrat.

Maribor (tudi z Iličićem) bo poskušal presenetiti Olimpijo v Stožicah, kjer vijoličasti niso zmagali od septembra 2019. Od takrat je Olimpija na domačem terenu na sedmih derbijih zmagala šestkrat. Foto: www.alesfevzer.com

V nedeljo še prvenstveni derbi

8. krog Prve lige Telemach prinaša še derbi vodilnih dveh ekip. V nedeljo se bosta v Kopru srečala Koper in Celje, ki je pod vodstvom Alberta Riere in s prvim strelcem lige Aljošo Matkom v vlogi favorita za naslov prvaka. Zgodovina medsebojnih obračunov je na strani Kopra, ki je dobil 36 od skupno 88 prvoligaških spopadov, res pa je, da v pretekli sezoni niti enega.