in

Ramos tragični junak na obračunu z Barcelono

Sergio Ramos je bil mož odločitve petkovega obračuna na Camp Nouu. Foto: EPA

37-letni Ramos, ki se je po 18 letih pompozno vrnil v svoj matični klub, se je v 76. minuti znašel na nepravem mestu. Po strelu z glavo Lamina Yamala se je žoga od njegove noge odbila in končala za hrbtom vratarja Orjana Nylanda.

Gostje so se v zaostanku znapli le nekaj trenutkov po tem, ko so opravili dve (obrambno naravnani) menjavi in iz igre vzeli Erika Lamelo ter Dodija Lukebakia. Do konca srečanja so sicer skušali rezultat izenačiti, a zaman.

Zadnjo pravo priložnost na tekmi so zapravili gostitelji. V 92. minuti se je po strelu Gavija žoga znašla pred opreznim Robertom Lewandowskim, ki je silovito sprožil, a je žogo z blokom čez gol odbil Loic Bade.

Katalonci so tako niz neporaženosti na uvodu nove sezone La lige podaljšali na osem tekem, medtem ko Sevilla še naprej nadaljuje črni niz proti Barceloni. Andaluzijci so katalonskega velikana v prvenstvu nazadnje premagali pred skoraj osmimi leti (davnega 3. oktobra 2015, ko so na svojem stadionu slavili z 2:1).