in

Šeško in Kampl proti prvaku na klopi; Oblakov Atletico slavil po preobratu

Junaka Atleticovega preobrata. Nenavadno, a resnično: Griezmann je zadel v 48 minuti za 2:2, medtem ko je Morata v 47. minuti povišal na 3:2. Foto: Reuters

Oblak branil, a premagal ga je lastni branilec

Atletico in Oblak sta bila šokirana že v 7. minuti in to z avtoglom po obrambi slovenskega vratarja. Feyenoord je začetno posest žoge pretvoril v vodstvo, potem ko je strel Uede iz bližine sicer Oblak ubranil, a odbita žoga se je nato od branilca Maria Hermosa odbila Škofjeločanu v glavo in nato v gol. V 12. minuti je Alvaro Morata zatresel mrežo gostov, a iz prepovedanega položaja, je bila prva sodniška ocena, ki pa jo je VAR spremenil v izenačenje 1:1.

Škarjice Grizija za mir ob odmoru

Po dobre pol ure so Nizozemci udarili drugič. Po podaji Calvina Stengsa iz prostega udarca je David Hancko prehitel vso obrambo Atletica, prvi strel je Oblak ubranil, a odbitek je osrednji branilec spremenil v vodstvo Feyenoorda z 2:1. Ko je vse kazalo, da bo Atletico ob odmoru zaostajal, je v zadnji sekundi triminutnega sodnikovega dodatka po zmedi, ki je sledila kotu, s škarjicami udaril Antoine Griezmann.

Oblak je oba gola prejel po predhodnih obramba, ob koncu pa je preprečil izenačenje Feyenoorda. Foto: Reuters

Komaj se je drugi polčas začel, so Atleti povedli. Z desnega boka je Nahuel Molina poslal predložek, ki ga je Morata neusmiljeno spremenil v 3:2.

Do konca tekme se je Oblak izkazal s šestimi obrambami, zadnja je bila prav v sodnikovem dodatku, ko je ustavil Stengsa. Po algoritemski oceni SofaScore je bil kapetan Slovenije s 7,8 celo drugi najboljši posameznik Atletov za dvakratnim strelcem Morato (8,3).