in

Simšič zadel, Horak pa zbral 40 obramb za zmago Olimpije v Bolzanu

Zeleno-beli so na Južno Tirolsko prišli s popotnico sobotnega domačega poraza z 1:2 proti Innsbrucku. Bolzano, ki je po slabem začetku sezone že po treh tekmah menjal trenerja, v nedeljo pa dosegel prvo zmago nad Asiagom, je v prvi tretjini več napadal in bil na trenutke nevarnejši, a so imeli Ljubljančani v vratih dobro razpoloženega Lukaša Horaka.

Pripravili so si tudi nekaj zrelih priložnosti – ob prvi prednosti igralca več sta bila pred vrati nespretna Trevor Gooch in Maris Bičevskis –, v 14. minuti pa le povedli. Po podaji Marcela Mahkovca so gostitelji na drugi vratnici pozabili na Simšiča, ki je neoviran zadel.

Sledila je še nevarna akcija Kristjana Čepona, v zadnjih minutah pa nov pritisk Bolzana in dobra predstava Horaka.

V drugi tretjini je bila igra dokaj enakovredna, a so bili Italijani, ko so prihajali pred vrata tekmecev, zelo nevarni. Predvsem Luca Frigo, ki je imel dve veliki priložnosti po protinapadih, toda obramba Olimpije je zdržala. Na drugi strani zmaji niso izkoristili še enega “power playa”, tik pred koncem tretjine pa se je povsem sam pred golom znašel Mahkovec in tudi ni znal povišati vodstva.

Zadnja tretjina je prinesla hud pritisk domačih in razmerje v strelih 20:7. A bi lahko Olimpija že pred zadnjimi minutami odločila tekmo, vendar ne Mahkovec v 48. ne Rok Kapel v 50. minuti, ko sta sama pridrsala pred Niklasa Svedberga, nista poslala ploščka v mrežo.

V zadnjih petih minutah so si Ljubljančani privoščili zaporedni izključitvi Čepona, pri drugi je Bolzano iz vrat umaknil še Svedberga, toda niti to mu ni pomagalo. Horak je polovil vse, zbral 40 obramb in bil eden ključnih mož za nove tri točke. Skupno razmerje v strelih je bilo 40:22.

V petek bodo Ljubljančani v Tivoliju gostili ekipo Vorarlberga.