in

Vodilno Celje proti zadnjemu Aluminiju: 1:0 (odmor)

Celjani so prvo četrtino prvenstva končali na prvem mestu. So še neporaženi, imajo pa z dvema remijema točko več od Kopra. Aluminij je trenutno zadnji, potem ko je izgubil že petkrat zapored. V uvodnem krogu sta se moštvi v Kidričevem razšli brez zmagovalca (2:2).

Igra z roko prinesla grofom 11-m

Gostje so bili sprva podjetnejši, prevetrena zasedba grofov pa je prišla do najstrožje kazni v 27. minuti, potem ko je po celjskem strelu z roko v 16-m prostoru igral eden izmed igralcev Aluminija.

K beli točki je prvi pristopil tokratni kapetan Nino Kouter, a je zadnji hip izvajanje enajstmetrovke prepustil Mariu Kvesiću, ki je bil suveren izvajalec, četudi je Samo Pridigar prebral smer strela, a je bil udarec 31-letnika iz BiH-a premočan in preveč natančen.

Trener Albert Riera je v primerjavi z zadnjo tekmo Celja v začetni enajsterici opravil kar sedem menjav, pri čemer je spočil večino nosilcev igre, tudi Aljošo Matka. Foto: www.alesfevzer.com

V uvodnem, 1., krogu je Bravo z 2:0 premagal novinca Rogaško, ki se je doma Ljubljančanom oddolžila z istim izidom. Rogaška je vsaj začasno splezala s predzadnjega mesta Prve lige Telemach, medtem ko je Bravo doživel hladen tuš po odmevni veliki zmagi na ljubljanskem derbiju z Olimpijo.

Slatinčani vrnili Ljubljančanom za uvodni krog

Z Bravo je Rogaška igrala prvo prvoligaško tekmo po 30 letih. V Ljubljani je bilo pred dvema mesecema 2:0 za Bravo, zadela sta Luka Štor in Matej Poplatnik, obakrat pa je podal Matija Kavčič. Foto: www.alesfevzer.com

Po 12 minutah igre v Rogaški Slatini so gostitelji povedli po darilu Ljubljančanov, ki so podarili žogo nasprotnemu napadalcu, Nejc Gradišar ni okleval in iz oči v oči matiral Matijo Orbanića. 21-letni napadalec je zadel drugič v sezoni na svoji komaj četrti prvoligaški tekmi in to matičnem klubu, s katerim pa je imel neporavnane račune. Na prvem srečanju v Ljubljani se je namreč Gradišar poškodoval že v 1. polčasu, nadaljeval z močno okrvavljeno glavo, ob odmoru pa le ostal v slačilnici, nakar je izpustil naslednjih šest tekem.

V nadaljevanju je vodstvo Slatinčanov podvojil rezervist Toni Vinogradac, ki je zamenjal ravno strelca prvega gola Gradišarja. 22-letni hrvaški napadalec je s strelom med nogami vratarja zaključil protinapad treh Slatinčanov proti dvema Ljubljančanoma. Do konca se izid ni spremenil, bližje pa je bila Rogaška tretjemu golu kot Bravo znižanju izida.

Na prvem srečanju z Bravom je Nejc Gradišar staknil neugodno poškodbo glave, a zdaj je kot prvi zatresel mrežo rumenih. Foto: www.alesfevzer.com

Obračun za vrh spodnjega doma

Domžale gostijo Muro po prvi zmagi Dušana Kosića na rumeni klopi. Po preobratu so ugnale Aluminij in prekinile serijo brez zmage, ki je trajala šest tekem. Sobočani so v zadnjem krogu tretjič zmagali v gosteh, prvič pa pod taktirko Vladimirja Vermezovića. Domžale so v prvem krogu v Murski Soboti slavile zmago s 3:2.

Zmaji, branilci naslova, bodo odigrali osrednji dvoboj kroga, v katerem bodo v četrtek gostili Koper. V četrtek bo tudi dvoboj Maribora in Kalcerja iz Radomelj.