in

Že 49 let ni bil Milan tako potolčen na derbiju z Interjem

Delirij za Inter, obup za Milan. Mestni derbi vodilnih dveh se je sprevrgel v zgodovinski polom rdeče-črnih in epsko zmago črno-modrih. Foto: EPA

Henrik Mhitarjan je zadel že v peti minuti iz prvega resnega napada tokratnih gostiteljev velikega milanskega derbija. Pred odmorom je z izjemnim zadetkom vodstvo črno-modrih podvojil Marcus Thuram. V 57. minuti je Rafael Leao znižal na 1:2 in vlil veliko upanje Milanu, ki pa je zdržalo le ducat minut.

Armenec v Interjevem dresu je znova udaril v 69. minuti za 3:1, nakar se je odpor rdeče-črnih zlomil. Hakan Calhanoglu je v 79. minuti izkoristil najstrožjo kazen, v sodnikovem dodatku pa je Davide Frattesi po podaji Mhitarjana postavil piko na i izjemni zmagi s 5:1.

Učna ura in pol Interja

Francoz Thuram je bil v napadu neustavljiva sila, ki je razbijala obrambo nasprotnikov, sočasno je Inter popolnoma prevladal na sredini igrišča, Mhitarjan pa pokazal, kako učinkovit je lahko pri 34. letih.

5:1 je najvišja zmaga Interja nad Milanom na milanskih derbijih v zadnjih 49 letih oziroma vse od 24. marca 1974, ko je bilo v Serii A prav tako 5:1 za nerazzurre. V zadnjega pol stoletja je Inter leta 2009 pod vodstvom Joseja Mourinha zmagal z enako razliko štirih golov, bilo je 4:0.

Stara dama suvereno odpravila Lazio

V Torinu je Juventus ohranil niz brez poraza, tokrat je tri gole zabil Laziu. Dva od teh je prispeval Dušan Vlahović, ki je zadel v 10. in 67. minuti, enega pa Federico Chiesa, ki je bil uspešen v 26. minuti. Pri rimski zasedbi je bil edini strelec Luis Alberto v 64. minuti.